Ensonhaber.com - Emlak

Haber Linki

Anadolum İnşaat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yıldırım ile biraraya geldik.

Mustafa Bey Firmanızdan biraz söz eder misiniz?

Yıllardır Türkiye’de inşaat sektörüne öncülük etmiş şirketler arasında bulunan Anadolum İnşaat olarak müşterilerimize en kaliteli hizmeti sunabilmeyi hedef edindik. Geleneksel inşaatçılık kalıplarından çıkarak daha modern alanlar inşa etmeyi amaçlayan bir firma olarak 1995 yılından bu yana ürettiğimiz projelerle amacımıza ulaşmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Şirketimiz sektörde; müteahhitlik,planlama, dekorasyon ve emlak alanlarında hizmet veriyor. Başarı basamaklarını bir bir tırmanan Anadolum İnşaat’ın şimdiki amacı adından Avrupa’da söz ettirmek.Kumburgaz Yazlık Villaları, Manolya Sitesi,Çengelköy Doktorlar Sitesi,Sümbül Sitesi ve çok yakın bir tarihte teslimini gerçekleştirdiğimiz Paradise Park Tuzla gibi konut projelerine imza atan şirketimiz; Başakşehir Anaokulu, Kiptaş Sosyal Tesis ve Zabıta Binası gibi kamusal alan dahizmet verecek projelerin altına da adını yazdırdı.

Emlak sektörüne yön veren firmalardansınız. Peki sizce sektörün gidişatı nasıl?

2010 yılı, gayrimenkul sektöründe öncelikle konut projeleri ağırlıklı olarak düzelme gerçekleştirecek. Yeni başlayan ve hızla satışlarıgerçekleştirilen projeler bunların en büyük kanıtıdır.

Kurtköy’ ü seçmenizin nedeni nedir? Avantajları var mı ?

İstanbul’un en planlı gelişen yerlerinin başında Kurtköy geliyor.Özellikle alt yapısı, ulaşım kolaylığı ve kaliteli yenikonut projeleriyle bölge her geçen gün biraz daha değer kazanıyor.Dünya çapında çok büyük bir organizasyon olan formula1 için bubölgenin tercih edilmesi, Kurtköy Sabiha Gökçen Havaliman’nın açılması ve dış hatlar terminalinin de devreye alınmasıyla Kurtköy’ün popülaritesini çok daha fazla arttırmıştır. Bu anlamda ulaşım için yapılan ve hazırlanan alt yapı organizasyonları da göz önüne alındığında avantajlarının ne kadar çok olduğu ortada.

Yeni projelerinizden bahsedelim o zaman, planlarınız nelerdir?

En yeni projemizin ismi Minitolia. Projemizin yaşam alanları kişilerin yaşam temposuna uyum sağlayan yeteri büyüklükte alanlardan oluşuyor,Kurtköy ’ ün yatırım değeri çok yüksektir. Minitolia projeside çokuygun fiyatlarla satışa sunulacak olup kısa dönemde müşterilerine karlı değişimin avantajlarını sunacaktır.

İnsanlar daire alırken nelere dikkat etmeli bu konudaki fikrinizi paylaşır mısınız?

Öncelikle ihtiyacınızı belirlemelisiniz. Sonra yatırım için mi yoksa oturmak için mi alacağınıza karar verip, ihtiyacınızı karşılayacak projeyi hayata geçirecek firmayı seçmelisiniz. Firma seçerken de firmanın güvenirliliği, yapmış olduğu projeleri, inşaat kalitesi,projeleri zamanında teslim edip edemeyeceği, satış sonrası müşteri memnuniyeti ve referansları dikkate alınmalı. Satın alma işlemine geçmeden önce de projenin yapı ruhsat izinlerini görmeli,herhangi kanunsal eksikliğinin olmadığını teyit etmelisiniz.

İnsanlar neden sizi tercih etmeli?

Firma olarak bu güne kadar yaptığımız gibi kişilere ve şirketlere ihtiyaçları yönünde doğru yaşam ve kullanım alanları oluşturarak memnuniyetlerini artırmak. Güven duyacakları bir firma olmamız nedeniyle bizi tercih etmeliler.

Yeni Dairelerin yapısından bahseder misiniz?

Minitolia projemiz; studyo, 1+1, 2+1 olarak planlanmıştır. Tüm daire tiplerimiz hem yatırım hemde oturum için projelendirilmiştir. Teslim şeklimizde, yer döşemeleri , mutfak dolapları, vitrifiye, armatür olarak yapılacaktır.

Dairelerin fiyatları nasıl? Ödeme koşullarında kolaylık sağlıyor musunuz?

Dairelerimizin metrekarelerinin fiyatları 1100 TL’den başlamakta. %30’luk peşinat bedelinin yaklaşık 3.000 TL’lik kısmını sözleşme sırasında alıyoruz. Bunun akabinde müşterilerimiz 12 ay boyunca 550 TL taksit ödüyorlar. Peşinatın kalan kısmını da 3. Ayda 3.000 TL, 6. Ayda3.000 TL ve 9. Ayda 3.000 TL şeklinde ara ödemelerle tamamlıyorlar. Kalan bakiyeyi teslimde ister peşin ödüyorlar isterlerse mortgage sisteminde kredilendirebiliyoruz.

Emlak Lobisi